Napalony/a

Meaning:

Lit. “lit on/up”. The adjective is mostly used to describe a horny person, someone who can’t wait to get laid as soon as possible.

Less often, but still a perfectly valid case, to point at people motivated for a particular activity, looking forward to receiving or taking part in something (else than having sex).

The origin is lighting up a stove, in Polish: “napalić w piecu”. Once it’s done, you can say: “jest napalone”. The same verb is combined with other prefixes/prepositions to denote actions related to smoking. For instance: “zapalić papierosa” – to light up a cigarette, “on jest upalony” – he’s stoned. However, “podpalić stodołę” – to set a barn on fire.

Examples:

Kiedy byliśmy ze sobą na początku i jeszcze nie uprawialiśmy seksu, ona czasami była napalona. Teraz traktuje seks jak coś złego lub zadanie codzienne.

Cześć. Jestem z moim chłopakiem już 3,5 roku. Planujemy razem przyszłość, kochamy się. Wszystko jest ok., ale.. On jest strasznie napalony. Fajnie, że cały czas mu się podobam, ale to mnie na prawdę męczy. On by chyba chciał seksu kilka razy dziennie.

Zastanawiałem się chwilkę w jaki sposób przemycić do śniadania strączki i mąkę gryczaną, na którą jestem ostatnio strasznie napalony. Pierwszą myślą były naleśniki gryczane z jakimś farszem, ale nie chciało mi się robić…

Nie masz peceta ani konsoli, a jedynie laptopa przeznaczonego do pracy i jesteś strasznie napalony na grę Wiedźmin 3: Dziki Gon? Poniższy filmik udowadnia, że wcale nie musisz rezygnować z nowych przygód Geralta z Rivii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *