Narciarz

Meaning:

Lit. “a skier” is a type of toilet without a bowl. Usually a hole in the ground (or in a ceramic plate) used by squatting directly above it.

These are not popular in Poland nor Europe in general. Polish tourists usually discover them travelling to Asia and call them simply “narciarz” or “na narciarza” (“skier-style”). You might as well want to use a standard toilet “na narciarza” in case it is dirty.

The origin is quite obvious: the pose needed resembles the one taken by downhill champions on a slope.

Examples:

Poziom spotkanych w Gruzji toalet był przeróżny. Od dziur w ziemi po eleganckie łazienki z wielkimi murowanymi wannami. Z drżeniem serca czekałam cóż spotka mnie tutaj! Tymczasem łazienka przy wejściu do skalnego miasta była rewelacyjna: kafelki, czyściutko, papier, ciepła woda, a nawet mydło! A że kibel to narciarz i ma drzwi metrowej wysokości… No cóż… zsocjalizować się można, z osobą w kolejce pogadać, a co intymne to w sumie zasłonięte.

Łazienka bardzo bardzo zaniedbana, brudna toaleta (tylko narciarz wchodził w grę). Za każdym razem gdy brało się prysznic to cała podłoga była zalana wodą.

Nie należy oddawać moczu „na narciarza“. Mowa tutaj o pozycji, którą większość przyjmuje korzystając z publicznej toalety (pośladki w powietrzu, ręką podpieramy się o ścianę). W takiej pozycji dochodzi do napinania się mięśni nóg, pośladków oraz dna miednicy, to zdecydowanie utrudnia wypróżnienie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *