Gra muzyka

Meaning:

Lit. “the music is playing”. The expression is used to say that everything is fine (again). Usually after something had been out of order for a while and/or a problem has been solved recently.

This often stresses the role of a person, organisation or another resource that put the music on again. But can also be used to simply confirm that someone is doing just fine and not to worry about them. It can be even used without the noun “muzyka”, the verb “gra” would be enough when in a context.

The expression seems to have had its glory days in the 1970s or 80s but you can still hear or read it once in a while in the 2020s.

Examples:

A ja mam 42 i pół roku życia, nadwagę, żrę świństwo, jedynym moim sportem jest pójście do sklepu, z psem czy wyrzucić śmieci. I żadnych chorób nie mam, ani nadciśnienia, ani cukrzycy, ani cholesterolu za wysokiego, wszystko cacy, gra muzyka. A dla czego tak się dzieje? Ano dla tego, że jedyną moją chorobą – jest filocervezja.

Na Allegro znalazłem interesujące mnie alufelgi, ale chciałem zobaczyć je na żywo. Tak się złożyło, że oferująca je firma jest w Warszawie więc pojechałem – obejrzeć kolor i właściwie kupić, skoro już będę na miejscu. Cena kompletu na Allegro to 2380 zł więc liczyłem, że skoro odpada prowizja allegro – kupię za 2300 i gra muzyka.

Opona w modelu Ray założona i gra muzyka, wszystko jest w porządku. Natomiast problem wystąpił z oponą Racing Ralph, okazało się po zamontowaniu, że ma bicie. Reklamowałem w sklepie i wymienili bez problemu na kolejną nową sztukę. Druga opona, którą właśnie zamontowałem okazała się także wadliwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *