Mięsień piwny

Meaning:

Lit. “the beer muscle” which in Polish stands for a beer gut and not for being keen on having a fight following alcohol consumption.

The expression is supposed to sound funny and (self-)ironically – at least if you hear it for the first time. If someone tells you they are going to “ćwiczyć mięsień piwny” then it’s about having some beers in a good company. Mostly used when talking about males, for obvious reasons.

Example:

Chodzisz na siłownię, dużo ćwiczysz, ale równie bardzo jak sport i wymodelowane ciało lubisz piwo i tłuste przekąski. Efekt sympatii do trunku i kalorycznego jedzenia jest jeden: dobrze wykształcony mięsień piwny.

Trenowałem 15 lat kung fu, potem zacząłem trenować mięsień piwny. Teraz biegam w wolnych chwilach, ale zauważam że nie dostaję osławionego zastrzyku endorfin i euforii.

Mięsień piwny to nic innego jak tkanka tłuszczowa odłożona w okolicy brzucha. Piwo jest to wysokokaloryczny trunek o wysokim indeksie glikemicznym co oznacza, ze bardzo szybko podnosi poziom cukru we krwi. Zazwyczaj piwo wypijane jest wieczorem, więc jest mała szansa na spalenie nadwyżki kalorycznej powstałej po jego spożyciu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *