Nie trawić

Meaning:

Lit: “to not (being able to) digest”. This means you cannot understand and dislike (or hate) a phenomenon. Usually aimed at a specific individual or group human behaviour.

Obviously, this is is a secondary meaning, the primary being about your stomach being unable to digest a specific product, like milk. But in this case, the secondary meaning surpasses the primary in usage by far. Poles having digestion problems would probably choose a different expression while you can hear “nie trawię tego…” in casual discussions quite often.

Examples:

Ja nie trawię hipokryzji. PiS jest partią, która nosi na sztandarach obronę interesu narodowego. A jak jest już przykład tego interesu do obrony, to przeważa u nich interes partyjny Jacek Rostowski

Najwyraźniej wywołałam furię wśród metalowego świata kiedy zostałam zapytana o najbardziej metalowy album jaki posiadam. To, że muzyka Slayera to nie moja działka, nie znaczy, że nie respektuję tego zespołu za to kim są i za to co zrobili. Po prostu tego nie trawię. Tak samo zresztą jak prawdopodobnie oni nie trawią mnie z tego samego powodu.

“Paulo Sousa umie tylko grać w jeden sposób, ma tylko jeden schemat. Paulo Sousa to przeciętny trener, bo jego drużyna może tylko grać w jeden sposób. Nie jest ważne jaki jest przeciwnik, on zawsze chce grać do przodu (…), nie zmienia taktyki. Osobiście nie trawię trenerów, którzy nie biorą pod uwagę charakterystyki rywala, boiska czy sytuacji w rozgrywkach” – ocenił Prado.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *