Suchoklates

Meaning:

Something like “drychestates”, the suffix “ates” added to make the word sound as a Greek name (Socrates) or an animal species in Latin. Not sure which one but it makes it more stylish and comical.

A dry chest means that a male individual has very little muscles on his chest, is a weakling, probably a nerd wearing glasses who does not even know what a gym is. It is therefore somewhat derogatory and used by people who lift a lot to voice their contempt towards others who don’t.

The word is a relatively new addition to Polish dictionary and probably won’t be understood by most people above 40.

Examples:

W atmosferze siłownianych kumpli śmiejemy się, że zaletą bycia suchoklatesem jest niewątpliwie możliwość położenia się, nasypania sobie płatków do wklęsłej klaty i zalania tego mlekiem, a potem jedzenia 😀 Czasami rzeczywiście niektórzy mają taki dołek w klacie, że mogą jej używać zamiast miski xd

Tak jest w prawie każdym filmie o amerykańskich nastolatkach. Pewnie mało jest nastolatków którzy dobrze prezentują się w wieku 17-18 lat same suchoklatesy.

Gdzieś w tle pojedynczy suchoklates drze mordę, kurwa, jakby mu te ciężary z każdym ruchem trąbke w majtach obijały. A on po 7,5 kilo szarpie… i rzuca na ziemie z całej siły. Naoglądał się grzbiet murzynów kulturystów i myśli pewnie, że bez darcia ryja i rzucania o glebę mięśnie nie rosną…. Tylko nie przyuważył, że te murzyny nie 7,5 kilo a 50 na łape biorą… ale spoko murzyn ciemny, hantel ciemny… zlało się w jedno i nie zauważył detali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *